13. 11. 2023Hurdová Květuše
Okrskové kolo ve florbalu...

Ve čtvrtek 9. listopadu 2023 se konalo okrskové kolo ve florbalu chlapců 8. - 9. tříd. Turnaj se musel vzhledem k velkému počtu družstev (16) rozdělit do dvou dnů a 4 skupin, takže bylo jasné, že postup do dalšího okresního kola si zajistí pouze vítězové skupin. Skupina, do které byla nalosována naše škola, byla velmi silná. O to příjemnějším překvapením byly naše 2 úvodní výhry nad ZŠ Polabiny I. (3:0) a ZŠ Staňkova (2:0). Tato vítězství kluky velmi povzbudila pro rozhodující zápas o vítězství ve skupině a tedy i o postup. Bohužel, jak už to ve sportu bývá, výborná hra, bojovnost a hlavně snaha předvést svůj nejlepší výkon, nestačily. Do cesty za postupem se jim postavila ZŠ Studánka a zejména jejich brankář (reprezentant pardubického Sokola), který našim klukům nedovolil vstřelit jedinou branku. Samozřejmě to pro kluky bylo v prvních okamžicích obrovské zklamání, ale sportovně uznali, že tentokrát byla Studánka lepší.

I tak patří všem velké poděkování za vzornou reprezentaci školy nejen při samotné hře, ale zejména za sportovní chování v duchu fair play po celou dobu turnaje.

Školu reprezentovali:

8.B   Šturm Filip, Ziegler Adam
8.C   Paleček Michal, Hořák Jakub, Pavlík Richard
9.A   Housírek Šimon, Čermák Dominik, Hrubeš David, Závorka Jiří, Antoš Lukáš, Kašpar Matyáš
9.B   Horváth Sebastian