20.05.2017Jarošíková Lada

Naše žákyně Aneta Widenská úspěšně postoupila vždy z prvního místa školního, okresního i krajského kola do ústředního kola dějepisné olympiády, které se letos konalo v Brně. Tematické zaměření znělo „Marie Terezie – žena, matka, panovnice, aneb Habsburkové 18. století" a týkalo se především osobnosti Marie Terezie, vzhledem k 300. výročí jejího narození.

Celostátní kolo trvá pět dní a spojuje soutěž s exkurzemi, výlety a návštěvami historicky zajímavých míst - letos mimo jiné Špilberk, Archiv města Brna s ukázkami vzácných písemností, celodenní výlet do Vídně (Hofburg, Belveder, Schönbrunn, Dürnkrut...).

Samotná soutěž kombinuje vědomosti s dovednostmi, např. aplikovat znalosti na historických památkách v terénu nebo prezentovat a obhájit svou badatelskou práci (Aneta si zvolila jako osobnost regionu řezbáře a sochaře Jakuba Teplého).

Aneta potvrdila své kvality a znalosti a mezi žáky celé České republiky se umístila na fantastickém druhém místě! Výsledek je o to cennější, že soutěže se zúčastňují i žáci výběrových škol - gymnázií.

Děkujeme za vzornou přípravu, reprezentaci školy a důkaz, že naše škola patří k nejlepším.