03. 04. 2024Kučerová Radka
Interaktivní prohlídka hvězdárny...

Hned první den po Velikonočním pondělí se žáci třídy 5. B vydali na nezapomenutelnou exkurzi do Hvězdárny barona Artura Krause. Tato zkušenost měla za cíl rozšířit jejich znalosti o Sluneční soustavě, kterou momentálně probírají v hodinách přírodovědy. A musíme říci, že to byla nádherná cesta za poznáním, kterou si všichni užili do sytosti.

Program exkurze byl připraven tak, aby zaujal i ty nejvíce náročné malé badatele. Děti se dozvěděly mnoho nových a zajímavých informací o planetách, jejich vlastnostech a původu. Prohlídka Hvězdárny byla poutavá a interaktivní, což přispělo k tomu, že se žáci stali aktivními účastníky dění a nejenom pasivními posluchači. Během prohlídky nechyběly ani dotazy, které děti pálily a o které se s nadšením podělily se svými průvodci.

Na závěr exkurze si žáci prohlédli observatoř, kde se měli možnost podívat přímo na Slunce. Tento moment byl pro mnohé z nich doslova vrcholem zážitku. Vzhledem k tomu, že prohlížení Slunce bylo bezpečně zajištěno speciálním vybavením, mohli si všichni přítomní užít tento unikátní pohled bez jakéhokoliv rizika.

Celkově lze říci, že exkurze do Hvězdárny barona Artura Krause přinesla žákům třídy 5. B nejenom nové poznatky, ale také nezapomenutelný zážitek. Podívaná na Slunce a interaktivní prohlídka Hvězdárny nechala v duších našich malých badatelů nepřetržitý plamen zvědavosti a touhy poznávat stále více. Těšíme se na další podobné akce, které nám pomohou objevovat krásy a tajemství vesmíru.