26. 06. 2019Balogh Dušan
Dvoudenní výlet 6.C
Výlet do Žumberku...

Předposlední školní týden vyrazila třída 6.C na dvoudenní výlet na Českomoravskou vysočinu.
V pondělí jsme vlakem dojeli do stanice Chrast, odkud jsme došli na skautskou základnu v Žumberku. Odpoledne vedly naše kroky na zříceninu hradu Žumberk, prošli jsme se okolními lesy a také jsme se vykoupali.
V úterý jsme navštívili pietní místo Ležáky, tato osada byla 24. června 1942 vypálena nacisty. Dále jsme pokračovali do poslední zastávky našeho výletu, Vrbatova Kostelce, kde jsme se smočili v říčce Žejbro. Odtud jsme se pak vraceli vlakem do Pardubic.
Jak se nám výlet líbil, se můžete podívat na fotografiích.