20. 11. 2023ZŠ Pardubice - Spořilov
Spořilov propojuje generace...

Ve čtvrtek 16. listopadu 2023 se uskutečnila 2. návštěva našich žáků v DS U Kostelíčka. O tomto celorepublikovém projektu „Propojujeme generace“ jsme již informovali po naší první schůzce (12. 10. 2023).
Opět jsme s dětmi zažili velmi milé a příjemné setkání. Tématem tohoto setkání bylo společné zhotovení drobného občerstvení (jednohubky). Děti si doma připravily jednu ze 3 druhů pomazánek (vajíčková, tvarohová, salámová) a tu s sebou na návštěvu přinesly. Společně se všemi přítomnými klienty a ošetřovatelkami mazali, zdobili a nakonec i ochutnávali vyrobené chuťovky.
Po rozpacích, které byly vidět při 1. návštěvě, nebylo ani památky. Při společné práci děti vyprávěly, zda doma s výrobou pomazánek pomáhaly nebo jaké další druhy mají doma v oblibě. Tímto děkujeme i za zapojení maminek, případně dalších rodinných příslušníků při jejich výrobě.
O tom, že se tato návštěva opravdu vydařila nás přesvědčila skutečnost, že plné tácy s jednohubkami byly velmi brzy prázdné. A protože byl čas, tak se ještě rychle zjišťovalo, která pomazánka měla největší úspěch. Nejvíce si všichni pochvalovali různé variace vajíčkové pomazánky, ale paradoxně nejrychleji zmizelo několik vzorků s mrkvovou pomazánkou, které se mezi nimi nečekaně objevily!
A pokud vás zajímá, jaká byla atmosféra setkání a zda tentokrát dorazili i dědečkové, můžete se přesvědčit v naší fotogalerii.