22. 03. 2024Hurdová Květuše
Pokračujeme v propojování generací...

Ve čtvrtek 21. března 2024 jsme se s dětmi opět vydali navštívit klienty Domova seniorů U Kostelíčka. Pro toto setkání jsme domluvili aktivity, které u seniorů procvičují jemnou motoriku, myšlení i paměť. V prvních chvílích nás zaskočilo, že bylo přítomno pouze 5 seniorek s ošetřovatelkami. Bohužel velká nemocnost v řadách seniorů i našich dětí vyšší účast nedovolila. Nakonec to vlastně ani nevadilo.

Zvolená retrohra „Přebíraná“ se ukázala jako velmi vhodně zvolená aktivita. Děti ochotně a trpělivě vysvětlovaly, jak z obyčejného provázku vytvořit mezi prsty různé obrazce (kolébka, voda, obálka,…). Bylo úžasné pozorovat, jak rychle ožívaly u seniorek vzpomínky na dětství a mládí, kdy tato hra byla velmi populární a uměl ji téměř každý. Do přebírání se nakonec zapojili všichni přítomní. A protože se blíží velikonoční svátky, tak se nabízela i další aktivita - zdobení medových perníčků. Také tato tradiční činnost pomáhá propojit činnost prstů s kreativním myšlením. Pro děti bylo odměnou, že si své výtvory mohly odnést domů nebo přímo na místě sníst! Na závěr měly děti ještě možnost si zakoupit drobné velikonoční dekorace, které většinou vyrobily klienti domova.

Při loučení jsme konstatovali, že i toto setkání mělo svoje kouzlo a proběhlo ve velice příjemné „rodinné“ atmosféře. Ve fotogalerii se o tom budete moci přesvědčit.