30. 03. 2024Jarošíková Lada

Dne 19. 3. se žáci druhého stupně naší školy ponořili do světa literatury a knižní kultury. Tento den nabídl širokou paletu aktivit, které měly za cíl nejen rozšířit znalosti žáků o historii a vývoji knih, ale také rozvíjet jejich kreativitu a technické dovednosti.

Žáci si vyzkoušeli psaní na hliněné tabulky, výrobu vlastního papíru, umění kaligrafie i techniky vázání knih. Nezůstali ale jen v historii, zkusili si také tvorbu komiksu a elektronické knihy.

Interaktivní úniková hra inspirována dílem J. Verna prověřila literární znalosti žáků a zároveň podpořila jejich schopnost týmové spolupráce a logického myšlení. Projekt také zahrnoval práci s anglickou a německou literaturou, kde si žáci mohli v praxi vyzkoušet své jazykové dovednosti.

Podívejte se na dokumentační snímky ve fotogalerii.

Cílem aktivit Dne knihy bylo propojení různých oborů, rozvoj univerzálních dovedností žáků a zdůraznění důležitost knih v našich životech.

K projektu se připojil svými aktivitami a tradiční nocí s Andersenem i celý první stupeň.