22. 12. 2023Kotková Alena
Vánoční tvoření...

Význam Adventu spočívá v klidném usebraní a očekávání narození Ježíška. Pro děti je toto období vždy plné radosti a tvořivého nadšení. I tentokrát jsme Advent strávili rukodělnou činností. Děti vytvářely adventní věnečky, vločky, Mikuláše, betlémy…Také se peklo a zdobilo cukroví.

Milým zpestřením byla návštěva dramatického kroužku Pardubické knihovny. Pod vedením herce pana Vrány nám tento dětský soubor předvedl krásný Vánoční příběh. Zvláštní a neobvyklou atmosféru vytvářelo zpracování celé hry ve valašském nářečí.  Nutno dodat, že výkony malých herců naše děti v hledišti (obvykle málo soustředěné a neposedné) zaujaly natolik, že po celou dobu seděly a ani nedutaly.

Těsně před Vánoci jsme se sešli na Vánočních besídkách. Zhodnotili jsme uplynulé období v jednotlivých odděleních a připomněli si zvyky a tradice našich předků.  Také jsme zavzpomínali na všechny kamarády, jímž osud nedopřál tolik štěstí, radosti a blahobytu, jako nám. Všem přejeme hodně štěstí a klidné Vánoce.

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.