21. 12. 2016Kotková Alena
Advent přinesl mnohá očekávání a nadějí do příštích dnů.

Advent přinesl mnohá očekávání a nadějí do příštích dnů. Děti se těšily na Mikuláše, vyslechly si Vánoční příběh zrození Ježíška. Šikovné dětské ručky vdechly život novým andílkům, čertům a Mikulášům. Spolu jsme vytvořili krásné adventní věnečky a svícny.

I z návštěvy ekocentra si všichni odnesli vlastnoručně vyrobené medové svíčky. V rámci programu jsme pronikli do tajů a tradic vánočních svátků. Také na vánoční besídce, která byla vrcholem našeho adventního rozjímání jsme spolu zpívali koledy, krájeli jablíčka, pouštěli lodičky ze skořápky a kdo chtěl, mohl zkusit hod botou. Jedna lodička vyplula ve jménu společného přání lásky, míru a domova pro všechny děti a zvířátka naší krásné planety Země. Obohacením byla vzájemná ochutnávka cukroví od maminek, která všem náramně chutnala. Ježíšek na závěr odměnil nejen ty hodné a pilné děti – včeličky, které pravidelně létaly na louku, ale přinesl pro všechny nové hry a stavebnice. Přejeme všem krásné požehnané Vánoce.

• Vánoční ozdoby