23. 01. 2019Kotková Alena
Děti se podílely na Tříkrálové sbírce
Christus mansionem benedikant - Ať Kristus žehná tomu domu

K závěru Vánoc neodmyslitelně náleží svátek Tří králů. Tak, jako v minulých letech byla i letos naše škola požádána představiteli města a Katolickou diecézí o účast na charitativní Tříkrálově sbírce. Tento milý úkol byl opět svěřen do rukou třídy 2. A.

Podle evangelia přišli tři mudrci přes Jeruzalém do Betléma, aby se poklonili narozenému spasiteli a předali mu dary. I my jsme se vydali na cestu. Ta nás zavedla do domu techniky, kde se všichni převlékli do kostýmů. Vybaveni pokladničkami jsme nejdříve zavítali do městské knihovny. Na náměstí nás pak uvítali organizátoři celé akce za přítomnosti královehradeckého pomocného biskupa Mons. Josefa Kajneka. Součástí programu bylo i vystoupení chlapeckého sboru Bonifantes. Poté se celý tříkrálový (přesněji třicetikrálový 😊) průvod přesunul do budovy magistrátu na Komenského náměstí. Ze všech kanceláří se následně linul bohulibý zpěv dětí. Nutno dodat, že po předcházejícím dlouhém pobytu na mrazu to byl pro všechny úctyhodný výkon. Odměnou jim byly milé úsměvy úředníků, plnící se kasičky a příjemný pocit, že i ony přispěly na dobrou věc.

Koledování probíhalo i následující pondělí, tentokrát jen v rámci naší školy. Celkově naši žáci vybrali krásných 12 590 Kč.

Oblastní charita část ze sbírky použije na rozšíření Služeb pro rodiny s dětmi v nouzi a podporu Domácí hospicové péče.

Nezbývá, než poděkovat všem koledníkům i těm, kteří se na akci podíleli a také přispívali. Zkrátka – děkujeme, že pomáháte pomáhat. 😊

• Děti se podílely na Tříkrálové sbírce