04. 04. 2017Jarošíková Lada
Postup do celorepublikového finále!

A zase je tu velký úspěch našich žáků v dějepisné soutěži.

V historické vědomostní soutěži "Lidice pro 21. století" jsme se opět dokázali prosadit, a to i přes velkou konkurenci, neboť v letošním ročníku se celkově zaregistrovalo 2157 žáků ze 115 škol z celé České republiky. Do finálového kola pak vybrala odborná komise vždy jen 21 nejlepších žáků ve dvou věkových kategoriích.

V I. kategorii (žáci 10 – 14 let) byly mezi postupující do závěrečného kola vybrány hned dvě naše žákyně, a to Martina Dědicová ze třídy 7. B a Veronika Kološová ze třídy 8. B.

Ve II. kategorii (studenti ve věku 15-19 let) byla mezi nejlepšími vybrána Aneta Widenská ze třídy 9.A, která na sebe dokázala upozornit i mezi mnohem staršími studenty gymnázií. A není to její první letošní úspěch, Anetu čeká ještě v květnu celorepublikové finále dějepisné olympiády – děkujeme za vynikající přípravu a mimořádnou píli!

V soutěži si žáci nejen prohlubují znalosti historie, ale musí prokázat i literární talent a zvládnout práci na PC, a že se neztratíme ani mezi nejlepšími žáky z celé ČR se i letos naprosto jasně potvrdilo!