28.09.2016Jarošíková Lada

Dne 27. 9. žáci 8. tříd vyrazili prozkoumat podzemní obranný systém pevnosti Josefov.

Žáci nejdříve absolvovali nezbytnou historickou průpravu při prezentaci historických událostí spojených s dobou 18. století. Následovalo rozdělení se do jednotlivých skupin (např. na dělostřelce, zásobování, minéry), a pak hurá do podzemí plnit zadané úkoly.

Poznávání plodin, řemeslnických nástrojů či rozdělávání ohně pomocí ocílky, pazourku a práchna nám šlo skvěle. Hledání dělových koulí, rozpoznávání částí děla i poznávání zvuků jako voják-minér bylo také vynikající. Jen orientace v podzemí už tak jednoduchá nebyla (zvláště pro jednu ztracenou skupinku „hledačů pokladů“, ale všichni jsme se nakonec šťastně našli a časem bychom mezi pravé obránce pevnosti jistě zapadli na výbornou.