21. 12. 2018Kotková Alena
Adventní rozjímání ve školní družině
Letošní advent se nesl v duchu rozjímání a sebezpytování.

Letošní teplý podzim dlouho lákal děti ven. Větřík povznesl mráčky k nebesům, slunce prosvítilo hvězdičky na okně. Kde jeho síla nedosáhla, tam vypomohly lampičky a lucerny. Časem slábnoucí slunce neodvratně nahradilo šero a s ním nastal čas dušiček. Děti se věnovaly výrobě masek, účastnily se soutěží a her. První prosincová neděle zahájila dobu adventní. Bylo nutno přivítat Mikuláše a ozdobit stromeček.
Advent – čas rozjímání a sebezpytování. Děláme vše, jak máme? Jak je to vlastně správně? Tyto a další otázky byly tématem vánoční besídky. Kromě lidových zvyků a obyčejů děti prožily i radost z dárečků. Odnesly si hlavně poznání, že nejenom dostávat, ale i obdarovávat vyvolává radost a lásku. A právě tu přejeme i Vám. Krásné Vánoce. :-)