Interaktivní výstava Hry a klamy

Ve středu 15.11. jsme se byli podívat na výstavě na pardubickém zámku. Její název Hry a klamy naznačoval, že nudit se určitě nebudeme. Prohlédli i vyzkoušeli jsme si mnoho exponátů zapůjčených z libereckého IQ parku, dozvěděli jsme se něco nového o našich smyslech a otestovali si naše schopnosti. Doporučujeme všem.

Výlet do Prahy

Ve středu 11.října jsme se vydali  na exkurzi do Prahy. Zážitkem pro nás byla už jízda přeplněným metrem a trolejbusem. Úspěšně jsme prošli kontrolou na Pražským hradě a pod vedením naší průvodkyně jsme si tam vše prohlédli, dostali jsme se i do chrámu sv. Víta. Cestou zpět jsme prošli Zlatou uličku, Daliborku, Nerudovu ulici... Na Karlově mostě jsme plnili úkoly a postupně přes Klementinum a Staroměstské náměstí jsme už mířili zpět k nádraží. Výlet jsme si moc užili.

Děláme pokusy

V úterý 23.5. jsme navštívili Univerzitu, kde jsme se pod vedením pana Bureše dozvěděli mnoho nového a zajímavého o chemii  a hlavně si sami vyzkoušeli několik pokusů v krásně vybavené laboratoři.

Užíváme si v Tongu

V pátek 10.2. jsme s dětmi vyrazili do Tonga, kde jsme dodatečně oslavili pololetní vysvědčení. A pořádně jsme si to tam užili!

Škola v přírodě v Jedlové

V květnu jsme prožili týden ve škole v přírodě v Jedlové, chodili jsme na procházky, soutěžili a hráli různé hry.

Pardubický zámek

Na jaře jsme navštívili pardubický zámek, prohlédli jsme si výstavu zaměřenou na první světovou válku a pak jsme se ještě prošli po zámeckých valech.

Ekocentrum Paleta

Pravidelně navštěvujeme ekocentrum Paleta, kde se nám moc líbí a program si vždy užijeme.