Prohlížíme si zvířátka

Ve středu 13.11. jsme poprvé společně vyrazili do Palety na program o domácích zvířátkách. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací. Zvířátka jsme si nejen důkladně prohléhli, ale mohli jsme si je i pochovat v náručí nebo si s nimi pohrát. Moc jsme si to tam užili.

"CARNE VALE"

Dobrý důvod  k oslavě se  vždycky najde. Zvlášť když je doprovázena dobrým jídlem, pitím a hlavně tancem a radovánkami v úžasných maskách.
Letos jsme dali  vale masu v úterý 5. března, v den tzv. Ostatků, tj. den před Popeleční středou.
Mezi nejčastější masky patřily princezny a čarodějnice. Nechyběli ale ani indiáni, zvířátka a superhrdinové.
Bujaré masopustní veselí zbořilo nejen věkové hranice mezi všemi zúčastněnými, ale málem také celou naši tělocvičnu. :-) Protančili jsme celou hodinu a moc jsme si to užili.
Moc děkujeme rodičům za  podporu a nádherné masky, které můžeme každoročně obdivovat!

Podzim v 1.B

Zdá se to k neuvěření, ale naši malí školáčci už jsou ve škole čtvrt roku.

Masopust

Únor je měsíc masopustu, zábav a rozličných veselic. Také my jsme se rozhodli, že se řádně poveselíme.
V úterý, před popeleční středou,  jsme se sešli řádně namaskováni, abychom si nejprve povyprávěli o tradicích  masopustu a maskách a zvycích, které se k němu váží.
Potom přišel na řadu malý masopustní test a vyrábění masky.

Nakonec jsme se sešli s kamarády z 1. a 2. tříd v tělocvičně, kde přišel na řadu tanec a  řádění. Zkrátka karnevalové veselí, jak má být!
A nechyběly ani paní vychovatelky.
Školní masopust jsme si pěkně užili a již nyní už mnozí z nás přemýšlí, jakou masku zvolí příští rok…

Naše první besídka

Pro uspořádání vánoční besídky jsme se rozhodli již v září. Od té doby jsme začali společně trénovat hru na flétnu, zpívání, tancování a recitování. Vše se nám povedlo výborně nacvičit a my jsme tak měli možnost rodičům předvést, co v nás je. Největší odměnou pro nás byly potěšené úsměvy našich rodičů, se kterými jsme si na závěr besídky zazpívali vánoční koledy.

1.B skládá ze stavebnice Geomag

Dne 20.12.2017 ráno jsme si v naší třídě vyzkoušeli stavět ze stavebnice Geomag. Ačkoliv se mnoho z nás s touto stavebnicí setkalo poprvé, skládání nám nedělalo problémy a velmi nás bavilo. Po téměř dvouhodinovém skládání jsme se vydali na předvánoční procházku na Pernštýnské náměstí, kde jsme si u vánočního stromečku zazpívali koledy a užili si vánoční atmosféru.

1.B na dostihovém závodišti

O týden déle po Běhu naděje (14.10.2017) se někteří z nás zúčastnili cross-country běhu na pardubickém dostihovém závodišti. Po krátké rozcvičce jsme se společně vydali na trasu, která měřila přes 2 kilometry. Počasí nám přálo, sluníčko nás hřálo. Už teď se těšíme, až ustoupí zima a budeme moci opět vyběhnout.

Návštěva 1.B v Ekocentru Paleta

V říjnu jsme vyrazili do Ekocentra Paleta. Až do poslední chvíle jsme nevěděli téma naší besedy, paní učitelka nám jej nechala jako překvapení. Těsně před besedou jsme se dozvěděli, že tématem budou domácí mazlíčci. Zde jsme slyšeli zajímavé informace o zvířátkách a na závěr se s nimi mohli i pomazlit. Měli jsme možnost si pochovat například bílé myšky, králíčky, morčátka, ale také scinka, agamu či užovku. Beseda se nám velmi líbila a z Palety jsme si odnesli nejen zážitky, ale i šupinu ze scinka pro štěstí.

Těšíme se na další besedu.

Běh naděje na Pernštýnském náměstí

Dne 7.10.2017 se několik z nás zúčastnilo akce Běh naděje. I když počasí nebylo nejlepší, vydali jsme se na Pernštýnské náměstí, kde byl začátek závodu. Po krátké rozcvičce jsme vyběhli kolem budovy soudu, automatických mlýnů, přes Tyršovy sady zpět na náměstí. Počasí nám přálo, ale cílová rovinka již byla v prvních dešťových kapkách.

Všichni jsme si akci velmi užili.